LŠGK tikslas - siekti kokybiškos pirminės asmens sveikatos priežiūros.

šiandien, Tarptautinę Šeimos gydytojų dieną, mes - Jūsų Šeimos gydytojai, nerimaujame dėl planuojamos sveikatos sistemos reformos. Apklausos rodo, kad pacientai šeimos gydytojais pasitiki labiausiai, Europos Sąjungoje mūsų šalis patenka tarp pirminės sveikatos priežiūros lyderių. Dėl šių priežasčių sveikatos apsaugos sistemos reformos kontekste girdima Sveikatos apsaugos ministerijos retorika dėl šeimos medicinos neefektyvumo yra neteisinga ir nepagrįstai žeminanti mūsų bendruomenę. Planuojama reforma, kurioje siekiama šeimos medicinos įstaigas sujungti su ligoninėmis, yra sovietinio sveikatos modelio rekonstrukcija ir prieštarauja geriausioms pasaulio praktikoms, kurios vienbalsiai rekomenduoja ne silpninti, o įgalinti šeimos gydytojus teikti kuo daugiau paslaugų pirminiame lygyje. Deja, SAM, nors ir teigia komunikuojanti su visomis suinteresuotomis grupėmis, tą daro formaliai ir į arčiausiai pacientų esančių specialistų nuomonę atsižvelgti atsisako. Sveikatos sistemai pokyčiai yra reikalingi, tačiau atsisakome grįžti  į praeitį - mes ir mūsų pacientai norime eiti progreso keliu, o siūloma reforma, mūsų akimis, tiesiogiai prieštarauja pacientų interesams gauti prieinamas ir savalaikes paslaugas. Dėl to prašome Sveikatos reikalų komiteto posėdyje balsuoti prieš sveikatos apsaugos reformos projektą ir pakartotinai jį svarstyti tik išsamiai aptarus su Lietuvos šeimos gydytojus atstovaujančiomis organizacijomis.
Prašome jūsų paramos dalinantis šia žinia ir palaikant šeimos medicinos gydytojus. 
#seimosmedicina #PadekiteMumsPadetiJums #seimosgydytojas #sveikatosreforma #worldfamilydoctorsday #familymedicine

Kreipimasis del reformos

Lietuvos šeimos gydytojų organizacijos nepalaiko noro sujungti šeimos gydytojo instituciją su ligoninėmis. Kitaip tariant, nepalaikome numatomos reformos.
Mus palaiko ir Pasaulio šeimos gydytojų organizacija (WONCA), teigianti: „Šeimos medicinos struktūrinis integravimas regionuose nesuteiks norimo poveikio: tai atvers duris pacientams eiti pas antrinio lygio specialistą, aplenkiant šeimos gydytoją; gali atsirasti antrinio lygio paslaugų skatinimas, nes atsiranda finansinė nauda. Taip nukentės paciento vertinimas ir holistinė priežiūra“.
WONCA taip pat giria Lietuvą, kad mūsų pasiekimai šeimos medicinos srityje yra puikūs.
Daugiau informacijos laiške.
#seimosmedicina #PadekiteMumsPadetiJums #seimosgydytojas #sveikatosreforma #worldfamilydoctorsday #familymedicine

WONCA laiškas

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Skirkite 2 procentus jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio paramą Lietuvos šeimos gydytojų kolegijai.

Visi dirbantys moka pajamų mokestį, kurį vėliau LR Vyriausybė, paskirsto jos manymu svarbiausioms sritims. Kiekvienas dirbantis Lietuvos pilietis taip pat gali įsitraukti į šį procesą ir nuspręsti, kaip turėtų būti panaudojami 2 proc. nuo jo sumokėto pajamų mokesčio.

Paramą galite skirti dviem būdais:

  1. Internetinės bankininkystės pagalba prisijungiant prie Elektroninio Deklaravimo Sistemos (EDS) ir užpildant FR0512 formą internetu.
  2. Užpildant FR0512 formą ranka ir nunešant arba išsiunčiant paštu Valstybinei Mokesčių Inspekcijai pagal savo gyvenamąją vietą.
Formos pildymui Jums tereikės žinoti Lietuvos šeimos gydytojų kolegijos  paramos gavėjo kodą: 291912750
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________