Lietuvos šeimos gydytojų kolegija

info@lsgk.lt

ĮVYKO KONFERENCIJA „MOTERŲ SVEIKATA IR ŠEIMOS GYDYTOJO DARBE KYLANTYS IŠŠŪKIAI”

2022 05 24

Praėjusį antradienį įvyko „Lietuvos šeimos gydytojų kolegijos” organizuota konferencija. Po beveik dvejų metų pertraukos surengtame renginyje dalyvavo 127 šeimos gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai ir kitų specialybių medikai. Konferencijoje dėmesys skirtas moterų sveikatai ir šeimos gydytojo darbe kylantiems iššūkiams.

Konferencija surengta modernumą ir gamtos grožį jungiančioje vietoje – „Socialinių mokslų kolegijoje”, įsikūrusioje greta Kauno botanikos sodo.

Konferenciją atidarė ir apie naujojo cukrinio diabeto aprašo praktinį taikymą kalbėjo prof. Leonas Valius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) MA Šeimos medicinos klinikos vadovas drauge su lektore Viktorija Ramanauske. Kadangi pagrindinė konferencijos tema buvo moterų sveikata, naujausiomis mokslinėmis ir praktinėmis įžvalgomis dalijosi LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos Onkoginekologijos centro vadovė prof. dr. Daiva Vaitkienė. Jos pranešimo tema buvo „Makšties bakterinė ekosistema ir jos pokyčiai: vaginitas, vaginozė“.

Vėliau dėmesys skirtas dubens dugno patologijai šeimos gydytojo praktikoje, o pranešimą šia tema skaitė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė – ginekologė dr. Justina Kačerauskienė. Naują požiūrį į anemijos gydymą ir profilaktiką pristatė VU Medicinos fakulteto Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos šeimos gydytojas dr. Kazys Simanauskas.