Lietuvos šeimos gydytojų kolegija

info@lsgk.lt

Papildyta šeimos gydytojo medicinos norma

2022 08 02

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnyba paskelbė, jog šeimos gydytojai pagal papildyta medicinos normą galės diagnozuoti ir gydyti COVID-19 ligą bei atlikti atitinkamus tyrimus.

Nuo COVID-19 ligos atsiradimo praėjo jau dveji metai, tad tiek mokslininkai, tiek gydytojai spėjo susipažinti su šiuo virusu ir jo sukeliamais negalavimais. Kovojant su šia liga buvo ištobulinti optimaliausi diagnostikos ir gydymo būdai, sukurtos ir pritaikytos reikalingos priemonės, o šeimos gydytojai – vieni pirmųjų, įgijusių pakankamai kompetencijų, leidžiančių veiksmingai kovoti prieš COVID-19 virusą ir padėti sergantiems pacientams.

Būtent dėl šios priežasties buvo nuspręsta papildyti šeimos gydytojo medicinos normą nuostata, kurioje numatyta, jog šeimos gydytojas gali įtarti, diagnozuoti, diferencijuoti ir gydyti COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją). Nurodoma, kad šeimos gydytojas prireikus gali pasitelkti kitus asmens sveikatos priežiūros specialistus. Šeimos gydytojas taip pat galės paskirti tyrimus dėl COVID-19 ligos bei vertinti gautus rezultatus.