Lietuvos šeimos gydytojų kolegija

info@lsgk.lt

Receptinius vaistus bus galima įsigyti internetu

2022 07 20

Kaip skelbia Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnyba, nuo šių metų liepos 12 d. receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones su elektroniniais receptais jau galima įsigyti internetu – startavo tam skirta nuotolinių vaistinių platforma e.sveikatos sistemoje. 

Tokią galimybę suteiks „Camelia“ ir elektroninė vaistinė „Eurovaistinė internete“. Netrukus tokią pat paslaugą pacientams teiks „Gintarinės vaistinės“, „Norfos vaistinės“ bei „Benu vaistinė“.

Naujovė leis gyventojams nuotoliniu būdu iš bet kurios platformoje prekiaujančios vaistinės įsigyti jiems paskirtų receptinių vaistų, bus patogu palyginti jų kainas ir priemokų dydžius bei pasirinkti prekių pristatymo būdą.

„E. sveikatos sistemoje veikianti platforma pacientams pagal jų turimus e. receptus vienoje vietoje pateiks visus galimus vaistinių pasiūlymus, o žmogui tereikės pasirinkti jam labiausiai priimtiną variantą. Tikime, kad, eidami toliau šiuo pažangos keliu, ateityje sukursime dar ne vieną sprendimą, palengvinsiantį visų mūsų gyvenimą“, – teigia E.sveikatos sistemos tvarkytojo Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Naujoji vaistų prekybos platforma bus ne tik patogi, bet ir saugi – vaistus bus galima įsigyti, tik patvirtinus savo tapatybę elektroniniu parašu ar internetinės bankininkystės prisijungimo priemonėmis. Ji palanki ir verslo konkurencijos skatinimui – visos vaistinės turės galimybę vienodomis sąlygomis konkuruoti ir būti matomos receptinių vaistų pardavimo nuotoliniu būdu rinkoje.